Rekonstrukce střechy může přinést úspory za energie

Rekonstrukce rozhodně znamená nemalé náklady. V případě střechy se vám však investované peníze jednoho dne vrátí. Jestliže střechou zatéká, profukuje nebo už je prostě stará a zasloužila by si výměnu, moderní řešení pravděpodobně pomůže ušetřit za energie. A jako bonus vás ochrání před nadměrným horkem v letních dnech.

Stavební technologie se vyvíjí a postupy, které se využívaly kdysi, jsou v dnešní době překonané. Ani nemluvě o materiálech, ty současné jsou propracovanější a také hezčí. Jestliže vás čeká rekonstrukce střechy, budete se muset nejdříve rozhodnout, zda máte zájem o klasickou pálenou střešní tašku, plechovou krytinu nebo třeba asfaltové šindele.

Zateplená střecha se hodí i na léto

Pokud se přistoupí k rekonstrukci střechy, obvykle se řeší i zateplení. Zateplenou střechu chce mít každý, protože tepelná izolace zajišťuje úspory za energie až ve výši několika desítek procent. Způsoby izolace se liší podle typu střechy. Například u šikmých střech se izolace vkládá mezi krokve a pod krokve, nová je technologie nadkrokevní izolace. U plochých střech se izolace někdy pokládá přímo na stávající krytinu. Pokud se v podkrovních prostorech nebydlí, izolace se pokládá přímo na půdu podlahy.

Jedno je ale jisté – ušetříte a v létě nebudete tolik trpět. Efekt izolace je totiž poznat i v horkých letních dnech. Nepustí tolik tepla dovnitř, a tím zajišťuje příjemnější klima v místnosti.

Vyplatí se vám vůbec oprava?

Lidé si někdy myslí, že oprava střechy všechno vyřeší. Mnozí se však na odborníky obrací ve chvíli, kdy už je pozdě. Čím větší je poškození střechy a interiéru, tím nákladnější je oprava. Obvykle je tedy nejvhodnější se s profesionály poradit, zda je vůbec vhodné střechu opravovat, nebo by bylo lepší ji celou rekonstruovat.

Takovým profesionálem, který vám rád poradí a pomůže realizovat rekonstrukci či opravu střechy Praha, je i společnost Střechy Novák, s.r.o. Neváhejte se na ně obrátit.