Kupujete dřevěné pelety? Doprava zdarma se vyplatí

Topení peletami v peletových kamnech je stále oblíbenější. Jde o formu vytápění, která je svojí pohodlností srovnatelná s plynem, přitom je levnější.

Pelety jsou topením budoucnosti

Dřevěné pelety nabízí celou řadu výhod. S dobrými peletovými kamny máte možnost zautomatizovat topení stejně jako plynem i tam, kde plyn není zaveden. Peletová kamna se zásobníky umožňují topit bez přikládání po zcela zásadně delší dobu než klasická kamna na dřevo. Pořád navíc mluvíme o topení ekologickém, v podstatě z odpadní dřevní hmoty, z obnovitelné suroviny a se 100% využitím, protože i popel lze skvěle zužitkovat jako na vápník bohaté ekologické hnojivo. Pelety jsou totiž čistou dřevní hmotou, bez přidávaných umělých pojiv. Malé peletky vznikají pouze lisováním pod velkým tlakem a vyšší teplotě, čímž dochází k tzv. lignifikaci a dřevo samo vytvoří vhodné pojivo, aby pelety perfektně držely tvar.

Kvalitativní třídy pelet

Na topení v kamnech a v kotlech v domácnostech se používá nejvyšší kvalitativní třída pelet – třída A1. Jde o čistě dřevné pelety z chemicky neošetřeného dřeva. Třída A2 se hodí pro větší kotle. Pelety mohou obsahovat kůru a další těžební zbytky. Spalováním vzniká více popelovin. Třída B už má těchto zbytků v sobě mnohem více a hodí se pouze pro průmyslové využití.

Kvalitní pelety s dovozem zdarma

Potřebujete dřevěné pelety na topení? Optimtop nabízí dřevěné pelety ve třídách vhodných pro topení v domácích kotlích a kamnech. Firma vám je doveze kamkoliv v České republice. Jsou skladem, a pelety tak máte doma velice rychle. Navíc při objednávce od jedné palety je dovoz zcela zdarma, bez rozdílu místa dovozu.

Pelety jsou samozřejmě vždy certifikované podle ENplus. Splňují tedy veškeré normy a pochází z peletáren, kde je jednou ročně kontrolována kvalita výroby pelet. Dodávané dřevěné pelety si perfektně rozumí se všemi kotly a kamny na pelety, popel z pelet nestruskuje a nenapéká se na hořáky.