Chcete vnést do interiéru punc ojedinělosti? Vyzkoušejte zámecké tapety

Pokud jste se pustili do rekonstrukce interiéru, zřejmě jste nezapomněli obměnit také stěny. Už vás nebaví různobarevné zdi? Chtěli byste raději něco originálního, ale přitom elegantního? V takovém případě vás nadchnou takzvané zámecké tapety, které jsou vychvalovány pro svůj dokonalý vzhled. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do takové tapety investovat a kde ji seženete.

Proměnit docela fádní byt v malý zámeček je jednoduché. Pomohou vám v tom zámecké tapety, které nacházejí uplatnění také v saloncích, reprezentativních místnostech v komerčních budovách a v historických staveních. Ovšem není vyloučeno, že byste si nemohli takovou tapetu dát klidně i do obývacího pokoje či ložnice.

Vyberte si tapetu v různých odstínech

Výrobci tapet si dali záležet na tom, aby měli zákazníci na výběr několik odstínů. Nemusíte zůstávat u starorůžové nebo béžové, klidně sáhněte i po pestřejších a sytějších barvách, jako jsou zlatá, černá a podobně. Pochopitelně, záleží na tom, v jakém stylu máte sladěný interiér, podle toho byste měli vybírat i konkrétní tapetu.

Tapetování není těžké, jestliže investujete do vskutku kvalitní tapety. Na internetu navíc najdete spoustu užitečných návodů, jak na to.

Zámecké tapety mají dlouhou životnost

Luxusní zámecké tapety se chlubí hned několika přednostmi. Jsou vysoce kvalitní, snadno se lepí, vydrží dlouhá léta a navodí v interiéru zámeckou atmosféru. Stejně tak vás potěší stálobarevnost, tudíž se nemusíte obávat toho, že by vám třeba po roce barvy vybledly.

Co se ceny týče, tapety stojí většinou okolo 500 korun za metr, ale sehnat se dají i levnější alternativy. Stačí se podívat do pestrého produktového portfolia e-shopu tapeta-dekorace.cz, kde najdete zámecké, respektive vliesové tapety. Určitě si vyberete.