Myčka je nezbytností v domácnosti

Spotřebiče se staly běžnou součástí našich životů. Od malých pomocníků typu žehličky až po větší výrobky, jakou je bílá technika. Do této sekce patří i myčky, jež patří už do normální výbavy bytů.

Myčka na nádobí jako skvělý pomocník

Pračku i ledničku bereme jako nezbytnou součást domácnosti. Pokud nemáte ještě myčku na nádobí, protože si myslíte, že ji nepotřebujete, zvažte to. Hraje zde roli několik faktorů, proč byste měli přemýšlet o koupi. Myčka vám velmi ušetří čas. Jen si uvědomte, jak dlouho trvá, než naskládáte nádobí do dřezu, proberete se onou hromadou, kdy ji postupně odmýváte. Oplachování čistou vodou a následně sušení. Pokud vše necháte na myčce, zbyde na vás jen uložení a vyndání nádobí. To není jediná deviza. Myčka ušetří i prostředky. Vodu ohřívá sama a za saponáty také ušetříte více. Mytí nádobí navíc není vázané na váš čas. Pokud jste večer unavení a ruční mytí byste už nezvládli, stačí zapnout spotřebič. Jestli je tichý, může pracovat i v noci. Jakou myčku tedy zvolíte?

Šetrná vestavěná myčka

Nemáte-li uzpůsobenou kuchyňskou linku k zabudování spotřebiče, budete si muset pořídit volně stojící myčku. Výběr je flexibilní zejména v rozměru. A jestli bude třeba jej v budoucnu přemístit, nenastane také velký problém. Z hlediska ušetření místa se samozřejmě hodí vestavěná myčka. Nezabere ani o centimetr víc prostoru, než je třeba, navíc bude nenápadná, protože se schová za dvířka kuchyňské linky. A nemusíte se obávat, že se do ní nevejde dost nádobí. I menší myčky mají chytře vybudovaný interiér, kam se toho vejde hodně. Podle jakých parametrů se tedy orientovat ve výběru tohoto spotřebiče?

Myslete na úspornost

Zmínili jsme objem myčky, zde se orientujte podle toho, kolik sad nádobí se do ní vejde. Pro běžnou rodinu to čítá tak devět jídelních souprav. Můžete počítat i s více sadami „do rezervy“, zbytečně to ale nepřehánějte. Jestli na jedné straně budete mít větší spotřebu skleniček a stále vám budou zbývat čisté talíře, nikdy se nedoberete k tomu, abyste zaplnili myčku, protože budete neustále něco odmývat. A to nešetří ani váš čas a ani peníze.

Ideální myčka pro váš domov

Dnešní myčky se honosí vynikajícími technickými vlastnostmi. Podívejte se například na nabídku firmy AEG, jejíž spotřebiče se vždy umísťují na předních příčkách různých testů. Správná myčka by vám měla poskytnout nabídku více programů. Někdy totiž stačí jemnější mytí, jindy (například, když trochu připálíte pokrm) musíte zapojit větší sílu. Jistě vás potěší i intuitivní mechanika. Moderní technologie pracuje se snímači, jež umí upravit čas, teplotu i množství vody podle toho, jak znečištěné nádobí je. Lze si vybírat i v mezích hlučnosti. Pokud se dostanete k mytí pozdě večer, existují spotřebiče s tichým provozem. Většina výrobků má i načasování, automatické vypínání a mnoho dalších funkcí, které vám usnadní život.