Prodej vily, Liberec - Liberec I-Staré Město, 223 m2

Liberec I-Staré Město

18 380 000 Kč /za nemovitost HYPOTÉKA od 82 147 Kč /za měsíc
Exkluzivní partneři v Liberci

Rekonstrukce

Úklidové služby

Informace k domu

Mám čest zprostředkovat vám prodej této jedinečné nemovitosti, která spojuje jednu z nejlukrativnějších lokalit v Liberci,  krásnou historickou stavbu v její původní podobě a zároveň pozemek o výměře 1.152 m²

Vila stojí přímo na rohu ulic Gorkého a Lesní, tedy v srdci Lidových sadů. Lokalita, kterou netřeba představovat, zástavba prvorepublikových vil jasně prezentuje kvalitu a úroveň tohoto místa. Spojení výborné dopravní obslužnosti, blízkosti centra města, kompletní občanské vybavenosti, ale hlavně klidného okolí i zeleně je zkrátka zárukou kvalitního bydlení. I proto vždy tato lokalita patřila mezi nejprestižnější a nejdražší v Liberci. Víte co se říká, tady chce bydlet každý, ale né každý si to může dovolit.

Vila byla postavena začátkem minulého století s důrazem na kvalitu a velkorysost. Doposud byl zachován její původní ráz a kouzlo bez zásadních zásahů do fasády. Máte tedy možnost obnovit její historickou podobu a zároveň vile dodat nový život.

Jen co do domu vejdete, pochopíte o čem mluvím. Vstupní hala s majestátním schodištěm napoví jak je dům řešen a pro jaké účely byl postaven. Tady se nešetřilo. Dům je rozdělen na dvě nezávislé bytové jednotky.

Byt v přízemí je v původním a zachovalém stavu. Původní dveře, podlahy nebo koupelnu včetně kohoutků. Historie je tu cítit na každém kroku. Přibližná výměra bytu je cca 120 m². Dispozičně bylo přízemí řešeno jako 2 hlavní pokoje, zimní zahrada, kuchyně, koupelna a šatna. Změnou dispozic není problém byt upravit na 3+1 nebo 4+kk

Byt v patře je řešen jako 3+1, po modernizaci v 90.letech a byl donedávna obýván. V rámci úprav byly například renovovány parketové podlahy nebo instalováno vytápění ústředním plynovým kotlem. Úpravou dispozice je možné vybudovat moderní otevřený byt 3+kk, jehož hlavní devízou je balkon s výhledem směrem na Masarykovu ulici a do vaší nové zahrady.

Dům nabídne prostornou půdu, kam je možné rozšířit byt v 1. patře. Stejně tak je dům po celé ploše podsklepen. Sklep má i vstup do zahrady, ideální třeba jako budoucí wellness.

Dům je ve stavu na kompletní rekonstrukci. Aktuálně je v domě vše funkční, ale nesplňující současné standary, ani technické předpisy. Při rekonstrukci je třeba brát v potaz, že dům je památkově chráněný.

Vytápění domu je řešeno plynovým kotlem v 1. patře. Přízemí není vytápěno.

Dům je napojen na obecní vodovod, kanalizaci, plyn i elektřinu.

Zahrada u domu nabídne dostatek prostoru pro realizaci vašich plánů. Přední část do ulice Gorkého sloužila spíše jako okrasná. Okolo domu je příjezdová cesta na zahradu, která slouží i k parkování. To je možné i v garáží v domě, ale rozměry neodpovídá velikostem současných vozů. Zbytek zahrady je odpočinkový a ideální pro vybudování skvělého místa pro relax.

Nejlepší je zkrátka na prohlídku přijít a dům zažít. Atmosféru domu těžko přenesu.

K dispozici jsem na telefonu ve všední dny mezi 8:00–18:00, jinak prosím SMS, WhatsApp nebo e-mail.

Těším se na viděnou na prohlídce.

Parametry domu

Cena
18 380 000 Kč /za nemovitost Spočítat hypotéku
Aktualizováno
11. 8. 2026
Adresa
Liberec I-Staré Město
ID
MF06721
Stavba
Cihlová
Stav objektu
Před rekonstrukcí
Vybaveno
Ne
Typ objektu
Patrový
Druh objektu
Samostatný
Lokalita objektu
Klidná část obce
Užitná plocha
223 m2
Zastavěná plocha
190 m2
Plocha pozemku
1152 m2
Elektřina
230V
Plyn
Plynovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Voda
Vodovod
Zdroj teplé vody
Plynový kotel
Balkon
Garáž
Sklep
Výtah
Bezbarierový přístup

Kontaktovat makléře

Máte zájem o tento dům?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@vitio.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Inzerát si prohlédlo 0 lidí

Prodejce

Barbora Majtner Lišková, DiS. MBA

Barbora Majtner Lišková, DiS. MBA

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje vil v Liberci?

Podobné nemovitosti