Prodej rodinného domu, Žihobce, 69 m2

Žihobce

Exkluzivní partneři v Žihobcích

Stěhovací služby

Informace k domu

DOMEK VE SKANDINÁVSKÉM STYLU, ŽIHOBCE U SUŠICE

DOMEK VE SKANDINÁVSKÉM STYLU, ŽIHOBCE U SUŠICE.
Pozemek: o velikosti 672 m².
Lokalita: Pošumaví, Žihobce - obec s dávnou historií uváděná již v 11. století jako majetek Břevnovského kláštera. Dominantou je zde krásný novorománský kostel, který spolu se zámkem, volně přístupným přírodně krajinářským parkem a nenarušenou venkovskou zástavbou v jádru obce tvoří jedno z nejmalebnějších míst Pošumaví. Krásný rámec obci tvoří modravé pásmo šumavských hor s vrcholem Javorníku známého rozhlednou a horským střediskem rodinné letní i zimní rekreace s restauracemi, penziony a pěkným lyžařským svahem s vleky. Tato krajina je pověstná krásnými výhledy do kraje. Žihobce jsou „kulisa do pohádky“, ke které patří i historicky doložený příběh kněžny Káči – prosté dívky, která se stala manželkou knížete Lamberka – pána zdejšího panství. Nevěříte? – přečtěte si jej – a přijeďte se podívat na tohle kouzelné místo, kde pohádka se může stát skutečností….
Popis rodinného domu, který se nachází v ulici pod kostelem: Domek není velký, ale rodině i jejím přátelům nabízí vše potřebné. Středem domu prochází chodba – vlevo je kuchyně, z níž se jde do ložnice. Vpravo se nachází pokoj, volným průchodem spojený s druhou ložnicí. Ze zadní části chodby se vstupuje do koupelny s WC, dnes spojených. Z druhé chodby vedou prudké schody – spíš žebřík – na půdu a vychází se na zahradu. Barevnost interiéru připomíná slunce a moře – žluté a béžové stěny, modrý potahy na sedacím nábytku a přehozy na postelích. Na zahradě je kvůli snadné údržbě jen trávník, několik nízkých keříků a par stromků. Před šesti lety sem přibyl malý samostatný sklad na nářadí. Na terase je v létě příjemné posezeni u zahradního stolu. Velká rekonstrukce celého domu byla dokončena v roce 2012. Vnitřní vybavení je v ceně.
Inženýrské sítě: voda i kanalizace je napojena na obecní řady, elektřina 230/400 V, topení zajišťují elektrické přímotopy a v obývacím pokoji jsou krbová kamna na dřevo.

Parametry domu

Cena
5 000 000 Kč Spočítat hypotéku
Aktualizováno
11. 8. 2026
Adresa
Žihobce
ID
2026050
Užitná plocha
69 m2
Zastavěná plocha
90 m2
Plocha pozemku
672 m2
Třída energetické náročnosti
G - Mimořádně nehospodárná

Kontaktovat makléře

Máte zájem o tento dům?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@vitio.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Inzerát si prohlédlo 0 lidí

Prodejce

Radek Vrhel

Radek Vrhel

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje rodinných domů v Žihobcích?

Podobné nemovitosti