Fingo banner

Prodej činžovního domu, Vejprty, Tylova, 356 m2

Tylova, Vejprty

4 590 000 Kč /za nemovitost HYPOTÉKA od 21 875 Kč /za měsíc
Exkluzivní partneři v Vejprtech

Finance a pojištění

Finance a pojištění

FinGO

Exkluzivní odborník pro region, který Vám rád pomůže vyřešit financování. Neváhejte jej nezávazně poptat a zjistěte možnosti, které jsou aktuálně na trhu. Vše příjemně, s ochotou a plnou odborností.

Vyberte si z dalších služeb v okrese

Nábytek

Okna a dveře

Rekonstrukce

Zámečnické práce

Kuchyňské potřeby

Kuchyňské spotřebiče

Grily/Krby

Ložní prádlo

Koupelny a kuchyně

Stavebniny

Informace k nemovitosti

Annaberg-Buchholz je horské město na německé straně Krušných hor (Klínovec 25 min., Boží Dar 30 min., Fichtelberg 20 min., Vejprty 10 min.), které jsou spádovou lokalitou východního a severního Německa (Drážďany, Chemnitz, Lipsko a Berlín) pro veškeré zimní i letní sporty. Město je proslulé svými Vánočními trhy a historickým centrem. Region Erzgebirge/Krušné hory je na seznamu UNESCO, což dále posílilo turismus v této oblasti.
Dům je v historickém centru části Buchholz s rychlým výjezdem na hory. Dům není památkově chráněný, ale nachází se v tzv. sanační oblasti, která umožňuje čerpat městské dotace na rekonstrukci ve výši 25 - 70%. Zároveň lze žádat o Saské státní dotace, jejichž administraci a čerpání zajišťují realizační firmy např. při výměně plynového kotle za tepelné čerpadlo (cca 40%). Specifikem v Německu je, že soukromé osoby se mohou stát plátci DPH a z nákladů související s rekonstrukcí DPH odečíst. Současný majitel domu má v místě německého daňového poradce, který je připravený vyřídit žádosti o dotace i hypotéku. Hyp. sazby v Sasku se nyní pohybují mezi 1,5 - 2%. Meziroční inflace v Německu je 7,6%. Ceny nemovitostí se v Sasku meziročně zvýšily o 14%.
Dle oficiální cenové mapy je průměrná cena domu v Annaberg-Buchholz 1297 EUR/m2. Dlouhodobý pronájem bytu stojí 4,20 - 6,49 EUR/m2 bez energií. Pronájmy obchodů začínají na 4 EUR/m2 bez energií. V případě dlouhodobého pronájmu všech prostor v domě (3 byty a obchod) je reálné počítat s měsíčním příjmem 1300 - 1600 EUR). U krátkodobého pronájmu přes Airbnb cca 100 - 150 EUR na byt a den s roční obsazeností min. 40%.
Tedy investice do domu v SRN je velmi dobrou ochranou proti inflaci v ČR. Majitel nemovitosti v SRN se může přihlásit k trvalému pobytu, který mu zaručí vstup do SRN za jakékoli situace. Německé zákony umožňuje mít více trvalých pobytů, tedy ten v ČR i SRN.
Nemovitost je z r.1879. Průběžně procházela údržbou, 2017 došlo k výměně střechy a částečné výměně oken za plastová, rozvodům topení do mědi. Stávající majitel se rozhodl odkrýt krásu historických kamenných stěn, tedy všechny stavební materiály na stěnách byly odstraněny a stěny zkontrolovány co do statiky a stavební kvality.
Přízemí domu - obchodní prostory (40 m2) a menší BJ 1+1 (38 m2). 2. NP byty 2+1 (69 m2) a s menší úpravou lze dokončit garsonku 17 m2 (nebo ponechat byt 3+1).3. NP BJ 2+1, 68 m2 a nebo s menší úpravou lze dokončit garsonku 17 m2.Sklep s původními křížovými klenbami 69 m2.Zahrada (122 m2 + 360 m2). Dílna (cca 21 m2), jejíž střechu tvoří velká terasa. 
Celková užitná plocha 463 m2.Zastavěná plocha cca 108 m2.Dům je napojen na plyn, elektřinu veřejný vodovod i kanalizaci, internet.

Pro ubytování Airbnb je v Annaberg-Buchholz nedostatek nemovitostí. Stávající majitel je připraven pomoct zájemcům s přípravou a správou nemovitosti na Airbnb, popř. ji zařadit mezi svou nabídku stávajících apartmánů.

Parametry nemovitosti

Cena
4 590 000 Kč /za nemovitost Spočítat hypotéku
Aktualizováno
14. 11. 2022
Adresa
Tylova, Vejprty
ID
AN22186
Stavba
Kamenná
Stav objektu
Dobrý
Plocha užitná
463 m2
Typ objektu
Patrový
Lokalita objektu
Klidná část obce
Vlastnictví
Státní/obecní
Plocha budovy
108 m2
Podlahová plocha
356 m2
Plocha zahrady
482 m2
Třída energetické náročnosti
G - Mimořádně nehospodárná
Elektřina
230V
Plyn
Plynovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Topení
Ústřední plynové
Komunikace
Dlážděná
Doprava
Silnice
Voda
Dálkový vodovod
Sklep
Terasa
Výtah
Bezbarierový přístup

Kontaktovat makléře

Máte zájem o tuto nemovistost?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@vitio.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací
Chystáte se prodat či pronajmout nemovitost?
Pomůžeme Vám!

Inzerát si prohlédlo 8 lidí

Prodejce

Ing. Kateřina Pospíšilová MBA

Ing. Kateřina Pospíšilová MBA

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje činžovních domů v Vejprtech?

Podobné nemovitosti