Prodej historického objektu, Stružná, 4000 m2

Stružná

Cena na vyžádání Získejte výhodnou HYPOTÉKU

(info v RK)

Exkluzivní partneři v Stružné

Nábytek

Voda - topení - plyn

Informace k nemovitosti

Nabízíme k prodeji renesančně barokní zámek Stružná u Karlových Varů, který je veden jako kulturní památka.

K hlavní zámecké budově náleží rozsáhlý oplocený park s dalšími hospodářskými objekty o výměře cca 12 ha. Celý areál má mírně rozvlněný terén klesající k jihu a jihozápadu od hlavních objektů, které stojí na rovině. V zámeckém parku osázeném vzácnými dřevinami je také několik solitérních objektů, zahradní jezírko, rybník a na jižní straně protéká potok. Za zmínku stojí naprosto impozantní původní příjezdová cesta od bývalé říšské silnice z Karlových Varů do Prahy. Cesta je lemovaná vzrostlou alejí a přes parkovou kovanou bránu vede přímo skrze park až k zámeckému nádvoří (obklopeném třemi křídly do tvaru písmene U), na které se vstupuje barokní branou.

Východní křídlo má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Půda je obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou a pětibokou pětipodlažní věží v pravé části. Věž je zakončená strmou střechou.
1. PP slouží jako spojovací chodba, sociální zařízení, technické zázemí a sklady. 1. a 2. NP mají chodbu po celé délce křídla, sály, obytné místnosti, sociální zařízení a také schodiště do věže.
Západní a severní křídlo má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, podkroví a věž ve tvaru čtyřbokého jehlanu.
1. PP, 1. NP a 2. NP nabízí reprezentativní sály, pokoje, kaple přes dvě podlaží, jídelna (sala terrena) se vstupem na terasu zahrady, kuchyně, sociální zařízení, sklady, kotelna a spojovací chodby.

Okolí zámku obklopuje úchvatná krajina Karlovarska - velmi zajímavá přírodní oblast se zvláštním klimatem a téměř neporušeným životním prostředím. V okolí se nachází mnoho historických památek například hrad Loket, hrad a zámek v Bečově nad Teplou, kde je umístěna raně středověká památka světového významu – Maurův relikviář, zámek Kynžvart, premonstrátský klášter v Teplé u Mariánských lázní, a také zřícenina hradu z 15. století na Andělské hoře. Odtud je panoramatický výhled do široké krajiny, zejména na Krušné Hory s nejvyšší horou Klínovec (1264 m. n. m.).

Úchvatná okolní krajina nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití - turistika, jízda na koni a možnost ustájení koní, myslivost, rybolov, zimní sporty, vyhlídkové lety, cyklistika a golf. Zdejší vyhlášené golfové hřiště (vzdálené 3 km) s technickým a společenským zázemím má mezinárodní parametry.
Zámek se nachází 13 km od největšího lázeňského města V ČR Karlových Varů a 120 km od Prahy.

Parametry nemovitosti

Cena
Cena na vyžádání Spočítat hypotéku
Poznámka k ceně
info v RK
Aktualizováno
14. 11. 2021
Adresa
Stružná
ID
N5884
Stavba
Smíšená
Stav objektu
Před rekonstrukcí
Plocha užitná
4000 m2
Typ objektu
Patrový
Plocha nemovitosti
120000 m2
Garáž

Kontaktovat makléře

Realitní kancelář

LUXENT exkluzivní nemovitosti

Pařížská 131/28, Praha 1

Máte zájem o tuto nemovistost?

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti B3 Technology, s.r.o., IČ: 07330600, se sídlem Novostavby 126/23, 435 11 Lom (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců. Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na info@vitio.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací

Inzerát si prohlédlo 3 lidí

Prodejce

Ing. Lenka Munter

Ing. Lenka Munter

Hlídací pes

Chcete dostávat emailem podobné nabídky prodeje historických objektů v Stružné?